INDRA LAPŠINA

Darbs ar bērniem sniedz daudz pozitīvo emociju. Katra darba diena ir citādāka. Tā lielā mīlestība un patiesums, kas ir bērnos, ir tā pievienotā vērtība šim darbam. Lai arī ko visi saka, tas tiešām ir vissvarīgākais darbs pasaulē!

Mans darbs vienlaikus ir arī mans hobijs. Ja esi savā īstajā vietā, ja dari to, kas patīk, tas rada jaunu enerģiju un motivāciju.

Beigusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (maģistra grāds horeogrāfijā).

Bijusī Latvijas Nacionālās operas baleta soliste, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedras lektore, RHV izglītības metodiķe.

Pašlaik MIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas Rīgas Baleta skolas klasiskās dejas pedagoģe.

Bijušās audzēknes – LNOB vadošās baleta solistes – Viktorija Jansone, Sabīne Strokša (Guravska), Jūlija Brauer, Annija Kopštāle.

Veidojusi horeogrāfijas RHV audzēkņiem, kā arī iestudējusi baleta viencēlienus – „Gane un Skursteņslauķis” (2006), „Meitenīte ar sērkociņiem” (2006), viena no baleta “Tango pasāžas” horeogrāfēm (2022).

Piedalījusies kultūras apmaiņas programmās – CHAIN of Musik and Danse (Holande – Latvija), Francija-Spānija-Latvija, Rīga-Helsinki, Dānija – Latvija – Krievija.

Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” projekta „Sākotnējās profesionālās izglītības pievilcības veicināšana” koordinatore (2008. – 2015.).

ESF projekta „Horeogrāfu un dejas pedagogu kompetenču paaugstināšana mobilitātes apstākļos” vadītāja (2006./2007.).

Profesionālās ievirzes izglītības programmas „Deja” pedagogu tālākizglītības kursu „Dejotprasme – dejas pamati” programmas un festivāla DEJOTPRASME vadītāja (2007. – 2018.)

Sagatavojusi RHV audzēkņus dalībai starptautiskos baleta konkursos Latvijā, Polijā, Šveicē, Krievijā, Ukrainā, Zviedrijā, Francijā, Dienvidkorejā, Itālijā.

I.Freimaņa grāmatas „Mīlas uzvara” mākslinieciskā noformētāja un salicēja (2010).

Apbalvojumi – Ata Kronvalda prēmija (2002), Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere (2018), Latvijas Republikas KM un Kultūrkapitāla fonda atzinības raksti par pedagoģisko darbu.

Portfolio: